Sevde'nin Günlüğü

Yazmayı seviyorum…

Hayat Zor…

Mart8

Hani diyor ya herkes, “Hayat zor” diye. Köşedeki bakkalın sahibi Ali Amca veresiye yazdıranlardan şikayet ediyor, içli bir of çekiyor. Sonra komşunun aneroksik kızı Zeynep okul kantininden başka yerde yemiyor, annesi dertleniyor. Ünlü avukat Mustafa’nın oğluysa üniversite sınavlarına hazırlanırken babasının baskısından bunalıyor, ders çalışmayı bırakıyor; hem annesi hem babası hem de ondan derece bekleyen dershane müdürü bir of çekiyor bu kez. Ooooff!

Bir de sen varsın tabii, geleceğinin yükünü omuzlarında hissediyorsun. Bomboş bir arazide yolunu kaybetmiş biri gibi… Nereye gideceğini biliyorsun ama nasıl olacağı kafanı karıştırıyor. Herkes farklı bir yol söylüyor, belki de hepsi aynı yönü gösteriyor ama fark edemiyorsun. Zaman çok çabuk geçiyor, güneş batmadan oraya varamayacağından endişe duyuyorsun. Bazen çok vaktin varmışçasına bir umursamazlık kaplıyor içini, bazen de çok geç kalmışçasına bir panik. İşin içinden çıkamıyorsun yani.

Geriye bir tek hayallerini ve umutlarını bir balona doldurup tüm “of”larını içine üflemek ve gökyüzünün derinliklerine salıvermek kalıyor.

Ee hayat zor! Off!

04.03.11

Yeri: Diğer
1 Yorum

“Hayat Zor…”

  1. Mart 8th, 2011 - 18:37 Babacık Diyor ki:

    Nereden esti kafana bu? Offf off 🙂