Sevde'nin Günlüğü

Yazmayı seviyorum…

İlk Yazım…

Şubat1

Merhaba! Ben Sevde Kaldıroğlu.

12 Ekim 1995’te ABD’nin Virginia eyaletinin Blacksburg kentinde doğdum. 6 yaşımda ailemle birlikte Türkiye’ye döndüm. 1.sınıftan itibaren İstanbul’da çeşitli okullarda okudum. Şu anda 15 yaşındayım ve ENKA Okulları’nda lise bire gidiyorum.

Küçüklüğümden beri edebiyat, resim ve müzik alanlarına ilgi duydum. Yazı yazmayı hep çok severdim. Hatta annem, çocukken benim hakkımda, “Eline kağıt, kalem, makas verin ve bir köşeye oturtun. Bütün gün onlarla uğraşır, hiç sıkılmaz.” derdi. Gerçekten de öyleydi. Çocukluğum kağıtlarla dergiler hazırlayarak, hikayeler yazarak geçti. Hazırladığım şeyleri de halen saklarım. Onların bana çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum.

Bununla birlikte şiir yazmayı da okumayı da çok seviyorum. Çocukluktan beri bu konuyla ilgilenmem sayesinde şu anda elimde bir şiir arşivim var, diyebilirim. Kısacası amatör olarak edebiyatla ilgileniyorum. Müziği seviyorum; daha önceden keman, org, mandolin çalma deneyimlerim de var. Ancak şu anda çalmıyorum.

Sanata olan bu ilgimin tersine ne yazık ki sporla aram o kadar iyi değil. Ancak hobi olarak arkadaşlarımla voleybol ve masa tenisi oynamayı seviyorum. Arkadaşlarlayken kaybetmek bile eğlenceli oluyor 🙂 Zaman zaman futbol maçları izliyorum ve çok koyu olmamakla beraber bir Galatasaray taraftarıyım. Futbolu seviyorum ve geçen yıl bir sene boyunca okul kulübünde futbol oynamışlığım da var.

Bunların dışında arkadaşlarımla buluşmayı, gezmeyi, alışveriş yapmayı, müzik dinlemeyi, bisiklet sürmeyi, değişik yemek tarifleri denemeyi, film izlemeyi, bowling oynamayı ve kitap okumayı seviyorum. İleride üniversitede psikoloji ve edebiyat okumak istiyorum.

Bu blogu açma amacım ise öncelikle düzenli bir şekilde yazmak ve kendimi bu konuda geliştirmek, kendime bir yazı arşivi oluşturmak ve bunu sizlerle paylaşmak. Güzel gideceğini düşünüyorum.

Kısacası;

Yazmayı seviyorum. İnsanları seviyorum. Hayatı seviyorum.

01.02.10

Yeri: Diğer
7 Yorum

“İlk Yazım…”

 1. Şubat 1st, 2010 - 12:56 Babacık Diyor ki:

  Tatlı kızım, blogunu çok beğendim. Sürekli takip edeceğim.
  Öpüyorum seni.

 2. Şubat 1st, 2010 - 14:17 büşra Diyor ki:

  merhaba Sevdecik tebrikler çok güzel olmuş .Başarılarının artarak devam edeceğine inanıyorum….

 3. Şubat 1st, 2010 - 16:32 Selman Diyor ki:

  Cok guzel olmus cok begendim blogunu!! Devam et yazmaya hic birakma. Opuyorm!!!

 4. Şubat 1st, 2010 - 17:59 Gulcan Teyzoş Diyor ki:

  Pocahantasım benim ne guzel işler yapmışsın yine. Kocaman afferin sana! Bu guzelliklerin devamını dilerim.

 5. Şubat 1st, 2010 - 20:58 gürkan daytino Diyor ki:

  Waowww süper olmuş seninle gurur duyuyoruz. Heryerde NUMBER ONE’ sın. Seni seviyoruz devamını bekliyoruz ……. 🙂

 6. Şubat 3rd, 2010 - 10:01 nilaki halan :) Diyor ki:

  Sevdoşum çok beğendim, başarılarına başarı katmışsın gene… Ve o çıtayı daha da yükselteceğine inanıyorum. Seni çok seviyorum

 7. Şubat 11th, 2010 - 11:42 GULCAN TEYZOŞ Diyor ki:

  Canımcım; çocukken yaptığım herşeyi saklıyorum diyorsun ya! Bende de bir kutu var sorma!… Sonra çıkaracağım onları ortaya…Ne güzel ruhu renkli, el emeği göz nuru, ile elde hazırlanmış tebrik ve teşekkür kartları…